Hvis du er til ultraletvægts-sportsvogne som er danskproduceret, flæskestegssandwich og fadøl så er denne foredragsaften noget for dig!
Nyd en kold fadøl, en flæskestegssandwich og Bugattier på stribe i Gubsø Garages biludstilling. Inden foredraget går i gang, tænder husets Gørtler en udvalgt Bugatti i biludstillingen.
Derefter starter foredraget i restauranten. Her hører du Tim Hansen, CEO hos Agile Automotive, fortælle om deres rejse som sportsvognsproducent. Agile Automotive blev grundlagt i 2016 og i 2023 fik de deres EU gadegodkendelse, så de nu producerer gadegodkendte ultraletvægts sportsvogne i kulfiber.
Der vil naturligvis være en Agile SCX udstillet i restauranten.
Eventet er et samarbejde imellem Gubsø Garage, FDM Jyllandsringen og Agile Automotive
Program for aftenen:
18.00: Dørene åbner. Valg af fadøl
18.15: Flæskestegssandwich serveres ? nydes ved de opsatte ståborde
18.45: Hold på hat & briller. Opstart af udvalgt Bugatti
19.00: Foredraget v. CEO hos Agile Automobile, Tim Hansen, starter i restauranten. Kaffe, the og lidt til den søde tand
20.00: Pause. Mulighed for køb af drikkevarer og besigtigelse af Agile SCX
20.30: Spørgsmål fra salen
21.00: Foredraget slutter
22.00: Gubsø Garage lukker
Billetpris: 190,- + ordregebyr
Inkluderet: 1 fadøl, 1 flæskestegssandwich, kaffe/the, lidt til den søde tand & foredrag
Øvrige drikkevarer kan tilkøbes på aftenen